Een bestaande woning wil kopen
Wanneer u uw droomhuis heeft gevonden, moet er nog veel geregeld worden voordat u de sleutels in handen krijgt. Als eerste moet u een bod gaan uitbrengen op de woning die u wilt kopen. Omdat er vaak veel onduidelijkheden zijn over de ‘regels’ van het bieden, kunt u overwegen om het aan een makelaar over te laten. Als u en de verkoper het eens zijn dan heeft u uiteraard ook een financiering nodig.
Waar moet ik rekening mee houden?
- Als u een huis gaat kopen, krijgt u te maken met kosten koper (k.k.). Die bedragen ongeveer tien procent van de koopprijs en omvatten taxatiekosten, overdrachtsbelasting en notariskosten.
- Om een lening te krijgen, moet u ook aan een aantal voorwaarden voldoen. In elk geval is het belangrijk dat u voldoende inkomen heeft om het huis te kunnen betalen.
- De hypotheek die u afsluit, moet u uiteindelijk ook weer aflossen. Dat kan op verschillende manieren. Wij bieden hiervoor verschillende hypotheekvormen aan. Bijvoorbeeld een spaarhypotheek of annuïteitenhypotheek.
- De bank kan van u vragen dat u een overlijdensrisicoverzekering afsluit.
- De verkoper kan een waarborgsom (aanbetaling) van 10% van u vragen. Heeft u dat bedrag niet direct tot uw beschikking, dan kan uw adviseur een bankgarantie voor u regelen. U hoeft het geld in dat geval niet zelf voor te schieten.
- Voor het verstrekken van een hypotheek is het meestal nodig dat u een taxatierapport laat maken.
- Heeft u een bestaande woning die nog niet is verkocht en gebruikt u de overwaarde voor de financiering van uw nieuwe huis? Dan kunnen wij een overbruggingshypotheek voor u regelen.
Het advies
Een hypotheek is geen standaard product en vraagt om een gedegen advies. Voor een persoonlijk en op maat gesneden advies verwijzen wij u graag naar een onafhankelijke hypotheekadviseur bij u in de buurt. Bovendien kent hij de producten van Woonfonds Hypotheken als de beste.
Meer informatie / Zie ook:
- Welke hypotheekvormen zijn er?
- Welke rentevormen zijn er?
- Wat houdt NHG in?
- Overbruggingshypotheek

